Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říše divů 2016

6. 9. 2016

Toto léto bylo plné divů! Děti se vydaly do divotvorné říše na žádost Bílé a Srdcové královny, aby pomohly v boji proti Temnotě, která zahalila zemi. 

tabor130.jpg

Naší základnou se stal Kloboučníkův dům neboli skautská chata Strážná v Lelekovicích u Brna. Na vlakové zastávce v České, kam děti první den přijely, na ně již čekal Bílý králík. Ten je po vypití kouzelného zmenšovacího elixíru odvedl na chatu, kde byly děti přivítány dalšími postavami z filmu Alenka v říši divů - Kloboučníkem a Bílou královnou.

tabor137.jpg
A jaký byl hlavní úkol táborníků? Říši divů napadl zlý Ilosovič Stein, bývalý rytíř Srdcové královny, který byl před lety vyhnán do Pustin. Usadil se v Čarovném lese a pomocí tajemného Orákula očaroval obyvatele Říše divů, ze kterých vytvořil vlastní temnou armádu. Orákulum, zdroj jeho moci, který Stein ukradl královnám, měly děti opět získat zpět. Aby však mohly vstoupit do Čarovného lesa, musely najít pět kouzelných otevíracích kamenů, kterými lze otevřít brány lesa. 
Během následujícího týdne plnili táborníci úkoly a soutěžili ve hrách, díky kterým získávali body pro svoji skupinku a také kouzelné kameny. V průběhu her je doprovázeli další postavy z Říše divů - děti se tak setkaly s kočkou Šklíbou, Houseňákem, zajícem Březňákem, Mluvící květinou, s bratry Tydlíky a na závěr i se Srdcovou královnou a zlým Steinem. V táborovém programu nechyběla ani Stezka odvahy - cesta do doupěte Pentlochňapa - a noční hlídky před chatou.

tabor234.jpg
Zároveň každý z táborníků hledal během her svoji Svoucnost - v čem je dobrý a jaké má dobré vlastnosti. Tyto svoucnosti, které vedoucí u táborníků prověřovali prostřednictvím her, sbíraly děti jako hrací karty do svých karetních balíčků, které si také na konci tábora odvezly domů na památku. 

tabor860.jpg
Tábor vyvrcholil závěrečnou velkou noční hrou - cestou do Čarovného lesa za získáním Orákula. Všichni táborníci šli společně vedeni oběma královnami a Kloboučníkem, ozbrojeni baterkami a dřevěnými zbraněmi, aby se dokázali ubránit Steinově temné armádě. Po cestě každá skupinka splnila jeden úkol a pomocí kouzelných kamenů tak postupně otevřeli brány do Čarovného lesa, kde už na ně čekal Stein se svojí armádou. Táborníci se udatně probojovali až k Orákulu, které získali a Steina zajali. U chaty se následně odehrál velký soud, při kterém byl Stein dětmi i královnami opět vyhnán do Pustin bez možnosti návratu.
Na závěr tábora byli všichni odvážní táborníci odměněni - od obou královen dostali na památku erb, diplom a zvětšovací koláček, díky kterému se mohli vrátit zpět do světa lidí.

tabor882.jpg

Celý tábor se velmi vydařil. Zažili jsme společně hodně legrace, dobrodružství, našli nové kamarády, utržili i pár šrámů a nějaké boule, ale hlavně jsme si všechno užili naplno - děti i vedoucí. A už se moc těšíme na příště!

Štěpánka (hlavákwink)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nemáš tušení proč je havran jako psací stůl?

(Klobouční, 19. 2. 2017 13:45)

Jménem královen děkuji všem dětem, které pomohli porazit zlo. Konečně jsem si mohl zatancovat Futrováka

Já to nebyl !! To ten druhý v pruhovaném triku !

(Lukáš (ten lepší tydlík) , 19. 2. 2017 13:40)

Tento tábor byl skvělý, sám jsem si ho jako vedoucí velmi užil. Opět jsem strávil část svých prázdnin ve společnosti fajn lidí, prožil dobrodružství v tajemné říši divů a zapomocí spousty statečných dětí dokázal pomoci ke svrhnutí zlého Ilosoviče Steina.