Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bojovníci země Mirë 2017

27. 7. 2017

Zdravíme z kouzelné země Mirë!

Počátkem léta jsme se vydali do země bojovníků a bojovnic, tajemných národů a zvláštních bytostí obývajících zemi Mirë. Téměř všechna království této země totiž zachvátili zlí duchové a jedenáct národů, které vynikaly dobrem a spravedlivě vládly nad svými územími, bylo napadeno Závistí, Hněvem, Lakotou, Nestřídmostí, Pýchou, Nečistotou a Leností. Dvanáctý národ Strážců z posledních sil odolal zlu a vyslal do světa lidí žádost o pomoc. A našli se odvážní bojovníci a chrabré bojovnice, se kterými jsme se vydali zachránit miřanská království.

img_7757.jpg

Co bylo naším úkolem? Především najít ztracené vzpomínky národů země Mirë a zlo v nich ukryté změnit na dobro. To by se však nemohlo podařit, kdybychom zároveň neposilovali dobro ve svých srdcích, abychom odolali nástrahám Zlých duchů. Každý den jsme se setkávali se zástupci jednotlivých národů, kteří nás učili svým výjimečným schopnostem a utvářeli z nás bojovníky a bojovnice.

img_6477.jpg

 

 

 

 

 

img_7668.jpg

img_8130.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznali jsme národ Hraničářů a prošli jejich výcvikem obratnosti, Sirény v nás probudily tvořivost a fantazii, u Dúnadanů a Gnómů jsme se procvičili ve vytrvalosti, Elfové a Skřítci nás skrze své úkoly naučili laskavosti, pravdivosti a soucitu.

img_8539.jpg

Daimonské severské zápasy ověřily naši sílu a Bardové zase rozvinuli naši paměť a talent pro tvoření písní a příběhů, s Kočkodlaky jsme putovali napříč časovými pásmy a trénovali se ve spolupráci, u Drakolidí jsme ocenili význam poctivosti a spravedlivosti při dračí aukci a Druidové nám ukázali, jak důležitá je víra, vzájemná důvěra a pomoc v nouzi. Díky národu Strážců jsme zase poznali hodnotu přátelství, když jsme se stali tajnými strážci jeden druhého.

Jako důkaz svých schopností bojovníka získával každý z nás v průběhu tábora kouzelné symboly na náramek, které ukazovaly, v čem kdo vyniká. A na zdůraznění výjimečných schopností někteří z nás obdrželi i talismany.

img_8257.jpgimg_8793.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společně jsme prošli mnohým dobrodružstvím i nebezpečím – poznávali jsme souhvězdí, běhali po Začarovaném lese, šli jsme stezkou odvahy do Tajemné chatrče, chytali zloděje, sbírali drahokamy, stavěli mosty a mnoho dalšího. Zároveň jsme lépe poznávali sami sebe a také navazovali nová přátelství s ostatními spolubojovníky. Neodmyslitelnou součástí byla také zpověď a mše svatá pod vedením kněze salesiána Petra Kopřivy, kde jsme si pořádně zazpívali a duchovně načerpali sílu do velkého táborového závěru.

img_8535.jpg


Protože se nám podařilo během tábora najít a posbírat všechny ztracené vzpomínky, vydali jsme se poslední večer ke Studnici moudrosti uchovávající všechny vzpomínky a historii místních království, abychom do ní ztracené vzpomínky vrátili a zachránili tak všechny národy. Během cesty jsme statečně překonali útoky zlých duchů a v cíli nás již očekával sám Císař, stvořitel celého světa Mirë. Za naši odvahu a chrabrost jsme obdrželi plno vzácných darů a tak jsme se mohli zase vrátit zpět domů do našeho světa lidí.

img_8367.jpgimg_8740.jpg

Tábor byl od samého začátku nabitý dobrou náladou nejen díky veselým a akčním dětem, ale také díky skvělému týmu vedoucích a jejich pomocníků, vynikajícímu jídlu našich dvou kuchařek a krásnému počasí. Věřím, že si každý z nás odvezl domů spoustu zážitků a příjemných vzpomínek a snad i nově navázaná přátelství, která přetrvají.

Děkuji všem, kteří se na přípravě a realizaci tábora podíleli a také všem, kteří nás jakkoliv podpořili, ať už materiálně nebo modlitbou.

Bojovníkům zdar!

Štěpánka (hlavák)